VŠÍMAVÉ HRANICE
 


 
Přečetl jsem si v minulém HáTéčku text madam Všímavé, nazvaný „Celostátní rarita: z budovy kina vyrůstají stromy“. Párkrát se v něm dotkla také naší volební straničky Příjemné Hranice. Všímavá napsala, že v roce 2002 šla s chutí a optimismem volit Příjemné Hranice, „plna nadějí, jak se vše v našem městě změní k lepšímu“. Těší mě, že volila PH, ale představa, že její hlas „vše změní k lepšímu“ mi přijde stále ještě úsměvná. PH byly čtvrtou nejúspěšnější stranou ze sedmi (!) hranických stran, takže se svými třemi zástupci ve třiadvacetičlenném zastupitelstvu příliš možností něco zásadně ovlivňovat nemají.
Paní si jistě také všimla, že klíčové funkce starosty (Hranice 2000) a místostarosty (ODS) nejsou v rukou Příjemných Hranic. Takže, paní Všímavá, buďte prosím také paní Pozornou, abyste mohla být paní Spravedlivou. Řeči o „teplém a dobře placeném místečku v radě“ jsou už zcestné zcela, protože radní v Hranicích dostává za svou práci celkem 2500 Kč měsíčně. To obnáší nejen jednu schůzi zastupitelstva a dvě schůze rady měsíčně, ale také studium materiálů (50-100 stran na jednu schůzi), konzultace problémů na úřadě, účast v nejrůznějších výběrových komisích atd. Hraničtí radní nejsou chudáčci, ale pro peníze to určitě nedělají.
Samotným obsahem článku je kontrast mezi pěkně opravenou hasičárnou pod křižovatkou U Černého orla a zarostlými hradbami u kina Svět. Osobně mi stromy rostoucí z hradeb připadají pěkné (příjemné) a vůbec mi nevadí. Co mě však „z pozice radního“ vadí, je fakt, jak se paní Všímavá při „čekání na zastávce autobusů na Šromotově náměstí“ rozplývá nad opravenou hasičárnou, ale vůbec si nevšimne, že to hrozné vedení města v čele s Příjemnými Hranicemi nechalo na Šromoťáku postavit novou autobusovou zastávku místo rezavé boudy z vlnitého plechu. (Že stejná zastávka nemohla kvůli rozhodnutí „památkářů“ vzniknout i na druhé straně ulice, už je zase na jiné povídání.) Takže, příště více všímavosti prosím!

Jiří J. K. Nebeský
Příjemné Hranice


 


 
2. prosince 2005